0
آیا شما هم درمورد هیپنوتیزم اینطور فکر می کنید (افسانه هیپنوتیزم)
0
0
logo

آیا شما هم درمورد هیپنوتیزم اینطور فکر می کنید (افسانه هیپنوتیزم)

هیپنوتیزم

۱۳۹۷/۰۲/۰۹

توسط : محمد کاظمی

402 بازدید

افسانه هیپنوتیزم
آیا شما هم درمورد هیپنوتیزم اینطور فکر می کنید (افسانه هیپنوتیزم)Reviewed by محمد کاظمی on Apr 29Rating: 4.5آیا شما هم درمورد هیپنوتیزم اینطور فکر می کنید (افسانه هیپنوتیزم)در این مطلب می خواهیم در مورد افسانه هیپنوتیزم صحبت کنیم. اما قبل از آن در مورد یک سوال مهم که شاید در ذهن شما هم ایجاد شده باشد صحبت می کنیم. سوال: اگر هیپنوتیزم می توانند حقیقتا کاری کند تا مردم سیگار کشیدن یا کاهش وزن بدهند، چرا همه هیپنوتیزم گرها میلیاردر نیستند؟ این سوال فوق العاده است و جواب فوق العاده و ساده هم

 در این مطلب می خواهیم در مورد افسانه هیپنوتیزم صحبت کنیم. اما قبل از آن در مورد یک سوال مهم که شاید در ذهن شما هم ایجاد شده باشد صحبت می کنیم. سوال: اگر هیپنوتیزم می توانند حقیقتا کاری کند تا مردم سیگار کشیدن یا کاهش وزن بدهند، چرا همه هیپنوتیزم گرها میلیاردر نیستند؟ این سوال فوق العاده است و جواب فوق العاده و ساده هم دارد.

پاسخ: دلیل اصلی این است که از آنجایی که بسیاری از افراد از هیپنوتیزم می ترسند، بنابراین نسبت به رفتن به پیش یک هیپنوتیزم گر بی میل هستند. با این حال، ترس آنها بر اساس اطلاعات غلط است.

افسانه هیپنوتیزم

در حوزه هیپنوتیزم همچون برخی از حوزه های دیگر بدلیل اطلاعات گمراه کنند ای که از سوی رسانه ها منتشر می شود دارای مواردی از بدبینی و شک است. چه کسی می تواند برخی از نسخه های هیپنوتیزم که توسط هنرمندان روی صحنه، در تلویزیون و فیلم ها معروف شده اند را فراموش کند، برای برخی، واژه ی هیپنوتیزم داری معانی منفی است. بنابراین،حسن تعبیرهایی همچون مدیتیشتن فعال و تجسم خلاق به جای خود رشد کرده اند. بنابراین، فهمیدن آنچه که هیپنوتیزم نیست مهم است. ایده های غلط بسیاری درباره ی آنچه که هیپنوتیزم است: معادل ها و اهداف آن وجود دارد. این مفایهم اگر تصحیح نشوند می توانند ترس یا انتظارات غطلی را ایجاد کنند.

در ادامه درباره ی شایع ترین سوء تعبیراتی که حول هیپنوتیزم وجود دارد بحث خواهیم کرد و حقیقت را جایگزین آن می کنیم. من به این سوء تعبیرها افسانه های هیپنوتیزم می گوم. همانطور از اسم آن مشخص است، ما به داستانهای که واقعیت ندارند، افسانه می گوییم.

افسانه اول: در هیپنوتیزم اسرار انسانها فاش می شود!

حقیقت این است که در طول هیپنوتیزم در تمامی زمانها شما در کنترل خود هستید و حرفهایی که نخواهید را نگویید را می توانید به راحتی نگویید. می توانید هر پیشنهادی که شما می شود را بپذیرید یا رد کنید. هیپنوتیزم شما را به ربات یا آدم ماشینی تبدیل نمی کند. این ایده که شما اراده ی خود را به هیپنوتیزم گر تسلیم می کنید بی مفهوم است. در حقیقت، وجود نیروی اراده شما برای هیپنوتیزم موثر ضروری است.

افسانه دوم: هیپنوتیزم خواب است!

حقیقت این است که در طول هیپنوتیزم شما کاملا بیدار هستید. هنگامی که چشمان در طول هیپنوتیزم بسته می شود، ممکن است این گونه برداشت شود که شخص خواب است. امکان دارد شخصی در طول یک جلسه هیپنوتیزم به خواب برود، دیگر فرد هیپنوتیزم نیست و تلقینات هیپنوتیزمی را جذب نمی کند و خیلی کم از هیپنوتیزم گر سود و بهره می برند. این ایده که هیپنوتیزم خواب است غالبا توسط هیپنوتیزم گری به وجود آمده است که بجای استفاده از کمله آرام سازی عمیق از کلمه خواب یا خواب آلودگی استفاده کرده است. در واقع این اشتباه است که در زمان عمیق سازی سوژه از جمله ” خواب تو عمیق تر می شود” استفاد کرد.

این مطلب را هم بخوانید: هیپنوتیزم چیست

 

افسانه سوم: هیپنوتیزم فراموشی ایجاد می کند!

بی تجربه ها به این سمت هدایت می شوند تا باور کنند که هنگامی که از هیپنوتیزم خارج می شوند، به یاد نمی آورند که در طول جلسه چه چیزی اتفاق افتاده است. اگر چه این یک پدیده ی محتمل است، اما نادر می باشد. بیشتر افراد کاملا هر آنچه را که به آنها در طول هیپنوتیزم گفته می شود را به یاد می آورند. این ایده توسط هیپنوتیزم های نمایشی ایجاد می شود که در آن برخی شرکت کنندگان ادعا می کنند که آنچه را که به هنگام هیپنوتیزم انجام می دهند به یاد نمی آورند. این ادعاها غالبا همیشه دروغهایی خودخواهانه هستند. بیشتر سوزه های صحنه ای آنقدر عمیق وارد هیپنوتیزم نمی شوند که نشان دهند فراموشی بعد از هیپنوتیزم باشد.

افسانه چهارم: هیپنوتیزم یک عمل ماوراء الطبیعه است!

هیپنوتیزم محصول پدیده های جادویی یا جنبش عصر جدید نیست. همانطور که ذکر شد، انجمن پزشکی آمریکا هیپنوتیزم را به عنوان وسیله درمانی به رسمیت  شناخته است که  می توان آن را برای اهداف زیادی استفاده کرد. درست است که هیپنوتیزم برای اهداف معنوی استفاده می شود، اما هیچ چیز معنوی یا عجیب و غریبی درباره ی هیپنوتیزم وجود ندارد. فرایند هیپنوتیزم شدن یک تجربه طبیعی و آرام بخش است.

 

افسانه پنچم: افراد از هیپنوتیزم خارج نمی شوند!

یک دیگر از افسانه هایی که در مورد هیپنوتیزم گفته  می شود مخصوصا در ایران بیشتر شنیده می شود این است که فرد امکان دارد از حالت هیپنوتیزم خارج نشود و در همان حالت بماند. طی چند سالی که خود در این حوزه کار و تحقیق و پژوهش کردم هیچ کس را ندیده ام که از حالت هیپنوتیزم خارج نشود. چرا که فرد هر زمان که بخواهد می تواند از حالت هیپنوتیزم خارج شود. این سوء تعبیرها بیشتر به دلیل هیپنوتیزم های نمایشی که دیده اند ایجاد شده است.

از این مطلب را تا اتنها خواندید متشکریم. از اینکه نظرتان را ما در میان می گذارید سپاس گزاریم.

.

دوره رایگان آموزش خودهیپنوتیزم

 

[button color=”green” bgcolor=”#” hoverbg=”#” textcolor=”#” texthcolor=”#” bordercolor=”#” hoverborder=”#” size=”big” align=”center” link=”http://kazemicoach.com/hp/” target=”_blank” radius=”0″ outer_border_color=”#” icon=”momizat-icon-cloud-download” icon_color=”#”]همین الان می خواهم دانلود کنم![/button]

محمد کاظمی محمدکاظمی

تاریخ عضویت : ۱۲ اسفند ۱۳۹۷

من محمد کاظمی ، نویسنده، محقق و مدرس در زمینه آموزش رشد مهارتهای فردی هستم و قصد دارم در این وبسایت مطالب کاربردی در این زمینه را با شما در قالب مقالات،کتاب و دوره های آموزشی به اشتراک بگذارم.

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) پیوستن به ایسنتاگرام

چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.

چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.