هیپنوتیزم درمانی ( هیپوتراپی ) چست؟

هیپنوتیزم درمانی . هیپنوتراپی
هیپنوتیزم درمانی ( هیپوتراپی ) چست؟Reviewed by محمد کاظمی on May 5Rating: 4.5هیپنوتیزم درمانی چست؟هیپنوتراپی ( هیپنوتیزم درمانی ) معمولا برای کمک به روان درمانی (مشاوره یا درمان) در نظر گرفته می شود، زیرا حالت هیپنوتیزم به مردم امکان می دهد تا اندیشه های دردناک، احساسات و خاطراتی که ممکن است از ذهن های ذهنی خود پنهان شده اند را کشف کند.

hهیپنوتراپی ( هیپنوتیزم درمانی ) معمولا برای کمک به روان درمانی (مشاوره یا درمان) در نظر گرفته می شود، زیرا حالت هیپنوتیزم به مردم امکان می دهد تا اندیشه های دردناک، احساسات و خاطراتی که ممکن است از ذهن های ذهنی خود پنهان شده اند را کشف کند. علاوه بر این، هیپنوتیزم مردم را قادر می سازد برخی از چیزها را به طور متفاوت درک کنند، مانند مسدود کردن آگاهی از درد.

هیپنوتیزم میتواند به دو روش مورد استفاده قرار بگیرد.

 هیپنوتیزم درمانی : حالت هیپنوتیزم باعث می شود فرد بهتر بتواند به پیشنهادات پاسخ دهد. بنابراین، هیپنوتراپی می تواند به برخی افراد کمک کند که رفتارهای خاصی را تغییر دهند، مانند توقف سیگار یا گزش ناخن. این همچنین می تواند به افراد کمک کند که ادراک و احساسات را تغییر دهند و در درمان درد ها بسیار مفید هستند.
تجزیه و تحلیل: این روش از حالت آرام استفاده می کند تا یک علت احتمالی روانشناختی یک اختلال یا نشانه را بررسی کند، مانند رویداد پیشین آسیب دیده که شخص در حافظه ناخودآگاه خود مخفی شده است. هنگامی که تروما آشکار می شود، در روان درمانی می تواند مورد توجه قرار گیرد.

هیپنوتیزم درمانی ( هیپنوتراپی )چگونه کار می کند؟

از آنجایی که هیپنوتیزم دسترسی فوری به ذهن ناخودآگه را فراهم می کند. بسیاری از درمانگران، هیپنوتراپی را موثرتر از تکنیک های سنتی درمان می بینند. دایان زیمبرف یکی از متخصصان هیپنوتراپی، ذهن ناخودآگاه را به یک سیستم کامپیوتر تشبیه می کند و ناخودآگاه را مانند هاردیسک می داند، جایی که ما در آنجا  تجربه ، احساسات و تفکرات را در اختیار داریم.

در حقیقت انسانها می توانند در وضعیت آرام و متمرکز هیپنوتیزم، تحت هدایت یک هیپنوتراپیست (درمان هیپنوتیزیمی)  به تمایل فایلهای ذهنی خودشان دسترسی داشته باشند. مثل این می مانند که یک هیپنوتیراپ جسجتوی گوگل را در ناخودآگاه ما اجرا کند و خاطرات سرکوب شده و تجربیات ناخودشایند را پیدا کند و سلامت روانی ما را دوباره بازسازی کند.

هر رفتار کنونی ناسالم، مانند سیگار کشیدن، از دست دادن خلق، مصرف الکل بیش از حد و یا پرخوری عصبی، زنجیره ای از حوادث است که در اثر انتخابهای ناسالم فعلی ما شکل گردفته اند و تمامی آنها در ناخودآگاه ذخیره شده و اجرا می شوند. پس ما می توانیم به با ردیابی کردن آنها در ذهن ناخوآگاه، آنها را شناسایی و سپس تغییر دهیم.

آیا هیپنوتیزم درمانی واقعا علمی است؟

برای بررسی علمی بودن هیپنوتیزم، این علم را در انجمن های روانشاسی برتانیا و آمریکاه بررسی کردم:

جامعه روانشاسی بریتانیا در سال 2001 یک گروه کاری را برای بررسی شواهد و نتایج هیپنوتیزم به کار گرفت. آنها در طی مطالعاتی که داشتند دریافتند” مطالعات در حال حاضر نشان می دهد که استفاده از درمانهای هیپنوتیرمی روشی بسیار کاربردی بود و در درمانهای روانپزشکی ، روان درمانی و عملهای پزشکی مورد استفاده می تواند قرار بگیرد.

انجن روانشانسی آمریکا می گوید: هیپنوتیزم یک تکنیک درمانی است که در آن پزشکان پیشنهادات خود را برای افرادی که تحت آرامش و تمرکز ذهن قرار گرفته اند می گویند و مورد درمان قرار می گیرند.

گرچه هیپنوتیزم بحث برانگیز بوده است، اکثر پزشکان اکنون موافقند که این می تواند روش درمان قوی و موثر برای طیف وسیعی از بیماری ها، از جمله درد، اضطراب و اختلالات خلقی باشد. هیپنوتیزم همچنین می تواند به افراد کمک کند عادت های خود را تغییر دهند، مانند ترک سیگار.

مقامات پزشکی اغلب اعلام می کنند که درصد بزرگی از بیماری های امروزی ناشی از فشارهای روانی و تعارض های احساسی می باشد. تخمین زده شده که 60درصد از تختهای بیمارستانها را مبتلایان به این نوع ناراحتی ها اشغال نمیوده اند.

 

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *