4 راهکار خروج از روزمرگی

4 راهکار خروج از روزمرگیReviewed by محمد کاظمی on Dec 27Rating:

چند سال پیش وقتی که صبح زود سوار مترو شدم، چهره های افرادی که سوار مترو بودند. نظر من را جلب کرد .اکثر افراد چهره های افسرده و ناراحت داشتند .برایم این سوال پیش آمد، چطور این افراد صبح خودشان را اینگونه با ناراحتی شروع کرده اند؟خیلی وقت ها انسانها دچار روزمرگی می شوند. که من آن را مرگ خاموش می نامم.کم کم روند زندگی آنها به سمت یک نواختی می رود و این عامل موجب می شود خلاقیت و پویایی خودشان را از دست بدهند. اما روزمرگی چیست؟ روزمرّگی یعنی تکرار کارهای روزمرّه به صورت یک نواخت و کسل کننده بدون هیچگونه تغییر. معادل آن به زبان انگلیسی واژه routineness است.

یکی از عواملی که بعضی از انسانها را دچار روزمرگی می کند،مشکلات مالی است.معمولا این انسانها آنقدر غرق در پرداخت بدهی ها و کارشان می شوند،که نمی داند چگونه فرصت ها را از دست می دهند.همچنین افرادی که برای خودشان آرمان های دست نیافتنی مشخص می کنند. چون از رسیدن به آنها نا امید می شوند. ترجیح می دهند به یکنواختی های زندگی خودشان عادت کنند. زمانهایی هم که افراد برای تغییر زندگی خودشان دست به اقدام می زند. و چون مشکلات را بعنوان یک امر بدیهی نمی پذیرند. کم کم خسته می شوند و رو می آورند به سبک زندگی قبلی و روز مرگی های قبلی.

حال برای خروج از روزمرگی چکارهایی می توان انجام داد؟

اول: برای خودتان هدف و برنامه داشته باشید.

اولین قدم برای خارج شدن از روزمرگی مشخص کردن اهداف جدید و قابل درسترس است.ببنید واقعا از بدست آوردن چه چیزهای جدیدی لذت می برید و به شما انرژی می دهند.برای شروع این کار می توانید، یک لیست از تمام خواسته های خود تهیه کنید، از بین آنها یک هدف که از همه ی آنها مهم تر است را انتخاب کنید. برای رسیدن به آن برنامه ریزی کنید.بعد از برنامه ریزی اقداماتی که می بایست برای رسیدن به آن انجام دهید را مشخص کنید. با قدم های آهسته و پوسته شروع کنید، و به سمت هدفتان پیش بروید.

این مطلب را هم بخوانید: کوچینگ چیست؟

 

دوم: با عقابها همراه شوید.

برای فرار از روزمرگی می بایست در انتخاب دوستانمان دقت نماییم. دوستانی که برای خودمان انتخاب می کنیم تاثیر فوق العاده ای در روند زندگی ما دارند.جیم ران استاد و سخنران بزرگ انگیزشی جهان میگوید شما میانگین پنج نفر افرادی هستید که در روز بیشترین وقت خود را با آنها میگذرانید.حال اگر با افراد روزمره زده همراه شویم ما هم دچار روزمرگی می شویم.پس می بایستی دوستانی را انتخاب کنیم که به دنبال رشد و پیشروفت باشند.همنشینی و دوستی با این افراد به شما انگیزه می دهد. به شما کمک می کند به دنبال تغییر کردن و قدم های مثبت به جلو برداشتن باشید.

سوم: یادگیری چیزهای جدید.

یادگیری چیزهای جدید مثل یادگیری یک زبان جدید، یک ساز از سازهای موسیقی  یا یک ورزش جدید باعث می شود از حالت سکون خارج شویم و تازگی جدیدی به زندگی خود بدهیم. در زندگی تلاش کنیم تا به دنبال یادگیری چیزهای جدید باشیم.سعی کنیم در هر شرایط و از هرکس چیز جدیدی یاد بگیریم چرا که گالیله می گوید: هرگز کسی (حتی بسیار نادان) را ندیدم که نتوانسته باشم چیزی از او یاد بگیرم.

چهارم: ماموریت زندگتیان را پیدا کیند.

گاهی وقت ها خلوت کردن و تنهایی خیلی به شما کمک می کند تا خود واقعیتان را پیدا کنید. و به این موضوع پی ببرید،که برای چه به این دنیا آمده اید؟ یا اصلا چرا شما در این برهه از زمان زندگی می کنید و چرا در قرنهای گذشته یا قرنهای آینده به دنیا نیامده اید؟یا برای مثال: اصلا برای چه ادیسون به دنیا آمد؟برای چه استیوجابز به دنیا آمد؟

می خواهم بگویم همه ما از زندگی کردن در این جهان رسالتی داریم که باید این رسالت را پیدا کنیم. خلوت کردن با خودمان به ما کمک می کند تا بتوانیم رسالت زندگی خودمان را پیدا کنیم. وقتی در راه انجام ماموریت زندگی خود قدم بر می دارید، دیگر از تک تک لحظات زندگی خودتان لذت می برید.راستی یادمان باشد که هیچ یک از افراد تاثیر گذار دنیا  در روز اول نمی دانستند چه رسالتی دارند. برای مثال ادیسون در ابتدا اصلا نمی دانست که میبایستی برق را اختراع کند.او فقط می دانست که باید به دنبال علایق  خود برود. آن قدر در مسیر قدم برداشت تا ماموریت زندگی خود را پیدا کرد.

شعور این جهان و انرژی درونیتان هر دو به شما کمک می کنند تا بتوانید رسالت زندگی خودتان را پیدا کنید و برای رسیدن به آن حرکت کنید.

این مطلب را هم بخوانید: آیا هدف داریم؟

بنظر شما چه کارهای دیگری می توان انجام داد تا از روزمرگی خارج شد؟

[cl-review quote=”” author=”محمد کاظمی” occupation=”مدیر سایت کاظمی کوچ” avatar_image=”23″ type=”doc” layout=”centered”]

مطالب مرتبط

۵ نظر

  1. ‍پینگ بک: آتش

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *